Haberler (2010)
5 Ağustos 2010 Perşembe, 15:56


Sebastien Ogier: “Jari-Matti’yi yakalamak imkânsızdı…”

Finlandiya Rallisi yılın kalan toprak rallileri için Citroen Fabrika Takımı’na geçen Sebastien Ogier’in ilk rallisi oldu.

Ogier ralliden sonra şunları söyledi: “İkincilikle tatmin olmak benim için zor olsa da bu sonuç benim beklediğimden de iyi. İkinci kez girdiğim Finlandiya Rallisi’nde ikinci olabildik. Belki Cuma günü biraz fazla dikkatliydim. Bu benim resmi takımla ilk rallimdi ve omuzlarımda daha fazla baskı vardı. Ama güven kazandım ve ikinci günden çok memnundum, neredeyse mükemmeldi. Ama Jari-Matti’yi yakalamak imkânsızdı, o zaferi hak etti.”

Bu ralliyi 2008’de kazanan Loeb de aldığı sonuçtan memnundu: “Latvala ve Ogier’e muhteşem bir ralli yaptıkları için bravo. Burada benim önceliğim şampiyona için puan almaktı, ama daha önce dediğim gibi zafer için mücadele edebilseydim denerdim. İlk gün, ikinci, üçüncü ve dördüncü özel etapta otomobilin tamponu olmadığı için zaman kaybettim. Sonra liderin biraz gerisinde kaldım. Biliyorum Finlandiya’da saniye almak çok zor alabiliyor; dengede olmak ve doğru seçim yapmak zorundaydım.
Yarışın sonunda takımların talimat vermemesi spor için güzel. Bugün aldığım 15 puan şampiyona açısından bakınca çok değerli. Bu rallide amacımı elde ettim.”

Citroen Takımı Direktörü Oliver Quesnel ise şu açıklamayı yaptı: “İkinci ve üçüncü olan ekiplerimizle markalar şampiyonasındaki liderliğimizi 8 puana yükselttik. Citroen sporu seviyor ve yine pilotlarımızdan pozisyon değiştirmelerini istememeyi tercih ettik. Hiç hata yapmadan nasıl çok hızlı süreceklerini bildikleri için iki Sebastien’e de bravo.”


Mesaj Yok!
Sokak
köpekleri…

Yaşamak için
her gün
mücadele
ederler
sokak
köpekleri…
 
 
 
© 2019 Tüm içerik rallispor.com'a aittir. İzinsiz kopyalanamaz.
tasarım: rallispor.com. içerik yönetim sistemi: siliconbase.com