Haberler (2010)
18 Ağustos 2010 Çarşamba, 17:21


Sordo Almanya Rallisi’ne yeni Co-pilotu Vallejo ile girecek…

Citroen Fabrika Takımı Finlandiya Rallisi öncesinde üç toprak yarış için Dani Sordo’nun yerine Sebastien Ogier’i almasının ardından İspanyol pilot beş yıllık Co-pilotu Marc Marti’den ayrıldığını ve Almanya Rallisi’ne yeni bir Co-pilot ile gireceğini açıkladı.

Dani Sordo rekabet gücünü arttırmak amacıyla Marc Marti’nin yerine başka bir İspanyol Co-pilot Diego Vallejo ile anlaştı.

Dani Sordo ve Marc Marti bu güne kadar Citroen Takımı’nda 26 podyum finişi yaptılar, ama hiç zaferleri olmadı.
Bu sene Sordo’nun takımdaki yeri Sebastien Ogier’in artan baskısı altında.Ogier iki ay önce Portekiz’de ilk Dünya Ralli Şampiyonası zaferini elde etti ve bu sezon sekiz ralliden beşinde Sordo’yu geçti.

Sordo bu değişiklik için şu açıklamayı yaptı:“Otomobilde bir değişiklik gerekiyordu. Marc bu yıllar boyunca mükemmel bir partnerdi, o kendisinden öğrendiğim onca şey dolayısıyla minnettar olduğum biri, ama sonuçta bizim için en iyi şeyin pilot ve co-pilot olarak birlikte çalışmamak olduğuna karar verdim.”

Sordo ayrıca yeni Co-pilotu Vallejo’yu birkaç nedenden dolayı seçtiğini söyledi: “Onu uzun zamandan beri şahsen tanıyorum, insan ilişkisi çok iyi. Onun dışında, onun işini kontrol etmek ve benim ihtiyaçlarıma ne kadar uyduğunu görmek için bir test yaptık. Bu hayati dönemde benim için iyi bir Co-pilot olacağına ikna oldum.”


Mesaj Yok!
Sokak
köpekleri…

Yaşamak için
her gün
mücadele
ederler
sokak
köpekleri…
 
 
 
© 2019 Tüm içerik rallispor.com'a aittir. İzinsiz kopyalanamaz.
tasarım: rallispor.com. içerik yönetim sistemi: siliconbase.com